Končí doba beztrestnosti útoků na solární investory – nezávislost ERÚ je v nedohlednu

19.9.2013, 10:41

Energetický regulační úřad cíleně vyvolává dojem, aby společnost vnímala provozovatele FVE jako zloděje, tuneláře a vrahy.

Solární asociace proto dnes představily své zásadní výhrady:

  • u každého výroku na adresu provozovatelů solárních elektráren budeme požadovat verifikaci
  • požadujeme omluvy za již vyřčené výroky
  • nadále budeme zkoumat nezávislost ERÚ, které předkládá a šíří lži
  • necháme prozkoumat rovnost podmínek v rámci srovnání regulovaných zdrojů a jejich návratnosti

    Klára Samková, advokátka:

„Česká fotovoltaická průmyslová asociace a Aliance pro energetickou soběstačnost vyhlašuje konec tolerance lží šířených mediálním prostorem na téma - solární baroni. V uplynulém roce a se stále vzrůstající tendencí došlo k napadání provozovatelů fotovoltaických elektráren veřejně činnými osobami, zejména politiky a vysokými státními úředníky. Provozovatelé elektráren jsou osočováni z protiprávního politického nátlaku, manipulace legislativou, nelegálního ovlivňování politické scény a v poslední době i z organizace kriminálních činů.“

Podnikatelé sdruženi ve výše uvedených organizacích protestují proti těmto nařčením a prohlašují, že pro příště již nebudou podobné výroky tolerovat. Prostřednictvím své právní zástupkyně Kláry Samkové vyzvou všechny, kdo se útoků na jejich adresu účastnili, aby tyto výroky prokázali, nebo se za ně omluvili. Pokud dojde k dalším podobným obviněním budou se bránit žalobami na ochranu osobnosti nebo na ochranu dobrého jména právnické osoby.