ERÚ vypsal podporu pro notifikované zdroje – reakce solárních sdružení

14.12.2016, 15:44

ČTK dnes uvedla, že předsedkyně ERÚ Alena Vitásková podepsala aktualizované cenové rozhodnutí, které zajištuje vyplácení podpory pro nedávno Evropskou komisí notifikované obnovitelné zdroje. Aliance pro energetickou soběstačnost a Solární asociace vítají krok ERÚ, který povede k obnovení stability v sektoru obnovitelných zdrojů energie.

„Jasná pozice Bruselu, ve které Evropská komise potvrdila, že podpora šetrné energetiky je v souladu s unijními pravidly pro státní podporu a nenarušuje hospodářskou soutěž, byla klíčovým signálem pro české úřady, aby vypsaly podporu pro bioplynové stanice, teplárny spalující biomasu, solární, větrné nebo malé vodní elektrárny. Končí tak definitivně diskuze o tom, zda lze podporu vyplácet, či nikoliv,“ říká Martin Sedlák z Aliance pro energetickou soběstačnost.

„Věříme, že se již podobná situace, ve které nebylo jasné, zda obnovitelné zdroje získají státem garantovanou podporu, nebude opakovat. Vypsání podpory před Vánoci bezesporu uklidní desítky tisíc podnikatelů nejen v solární energetice, ale také zemědělce, obce a bankovní instituce, a přinese tolik potřebnou stabilitu do sektoru obnovitelných zdrojů,“ dodává předseda představenstva Solární asociace Tomáš Buzrla.