Tomáš Buzrla je novým předsedou Solární asociace

14.11.2016, 06:59

Představenstvo Solární asociace zvolilo nového předsedu Tomáše Buzrlu. Nový předseda chce ve funkci zúročit své dlouholeté zkušenosti v sektoru solární energetiky. Ve svých cílech se zaměří především na posílení stabilizace investic, ale také rozvoj využití energie ze slunce například v kombinaci s akumulací energie. Tomáš Buzrla již dříve působil v představenstvu asociace jako řadový člen. Změna na předsednickém postu proběhla 8. 11. 2016.

Ing. Tomáš Buzrla nahradil Ing. Jaromíra Řeháka, který odstoupil na vlastní žádost, protože mu čas nedovoluje věnovat se funkci naplno. Jaromír Řehák však nadále zůstává členem sedmičlenného představenstva asociace. Odstupující předseda pracuje v oboru od roku 1993 a patřil k zakládajícím členům asociace, která vznikla v roce 2009 jako Česká fotovoltaická průmyslová asociace.

Tomáš Buzrla se v oblasti fotovoltaiky pohybuje více než deset let. Od roku 2004 působil jako ředitel společnosti zabývající se obchodováním s emisními povolenkami. V roce 2007 stál u založení společnosti Energy 21, která se stala největším soukromým provozovatelem solárních elektráren ve střední Evropě.

„Solární asociace je nejsilnější organizací sdružující výrobce, provozovatele a instalační a servisní firmy v oboru fotovoltaických elektráren. Rád bych využil své dlouholeté zkušenosti s oborem šetrné energetiky k dalšímu růstu naší asociace a k rozšíření našeho působení například v akumulaci energie nebo chytrých sítí. Nadále budeme usilovat o vytvoření stabilního prostředí pro rozvoj solární energetiky a pro udržení stávajících investic,“ představuje své cíle Tomáš Buzrla, jako nově zvolený předseda Solární asociace. „Solární energetika patří mezi nejrychleji se rozvíjející obory v moderní energetice. Naším cílem je, abychom také v České republice maximálně využili dostupný potenciál tohoto šetrného zdroje energie. Jsme proto přirozeným partnerem Ministerstva průmyslu a obchodu, Ministerstva životního prostředí, Svazu průmyslu a dopravy a řady dalších průmyslových subjektů,“ dodává Buzrla.

Posláním Solární asociace je prosazování férových a transparentních podmínek pro dlouhodobý rozvoj technologie výroby sluneční energie a obhajování zájmů členů a vlastníků fotovoltaických elektráren s ohledem na ochranu investic. Situace na trhu obnovitelných zdrojů je aktuálně poměrně nejistá, ERÚ stále otálí s vypsání podpory OZE ve výši 42 miliard, ačkoliv k tomu dle vyjádření zástupců Evropské komise nemá důvod. To je nepříznivé pro investory i pro majitele střešních instalací, ale má to také negativní dopady na budoucí rozvoj tohoto moderního odvětví energetiky.