Smart Energy Forum: Jak efektivně skladovat elektřinu? Odpoví německý expert!

18.10.2016, 15:02

Díky novým dotacím se mnozí investoři v Česku připravují na pořízení hybridních fotovoltaických elektráren včetně baterií (tzv. HFVE). Základním rozhodnutím je pro investory zejména volba kvalitního střídače a baterie pro skladování energie. Vyplatí se raději investovat do lithiových baterií nebo do moderní technologie průtočných baterii?

Na tuto otázku vám poskytne fundovanou odpověď Philipp Kai Kairies, šéf vývoje vědeckého výzkumu renomovaného institutu RWTH Aachen v Německu. Tento expert vůbec poprvé vystoupí v Česku dne 25. října 2016 během konference Smart Energy Forum v Praze.

Největší testovací centrum baterií na světě

Německo je v současnosti lídrem v instalaci rezidenčních HFVE. Není proto náhoda, že institut RWTH Aachen jako jediné pracoviště svého druhu na světě testuje již několik let různé typy bateriových technologií v rámci projektu M5BAT. Poslední 2 roky tento institut testuje více než 20 různých typů domácích baterií.

Pokud se jedná o skladování energie z malých domácích HFVE, pak RWTH Aachen v současnosti testuje v reálných podmínkách jednotlivá napětí, proudy, teplotu a další parametry bateriových systémů. Výsledky těchto testů (včetně účinnosti bateriových systémů, stárnutí baterii, atd.) institut RWTH Aachen představuje na odborných konferencích za účelem budoucího rozvoje těchto systémů.

Bezplatný vstup na největší výstavu domácích bateriových a FV systémů

V rámci konference Smart Energy Forum se letos poprvé koná dne 25.10. v Praze doprovodná výstava rezidenčních bateriových systémů. Veřejnost má na výstavu BEZPLATNÝ VSTUP (nutnost online registrace).

Návštěvníci výstavy si mohou prohlédnout ostrý test baterie HE3DA napájené solárním panelem. Celkem 18 vystavujících firem na výstavě představí 4 nové technologie a 16 různých akumulátorů energie pro domácnosti. Kromě tradičních lithiových ( Li- Ion a LiFePO4) budou mít na výstavě premiéru Sodium Nickel baterie a také první průtoková baterie na bázi ZBM2. Kromě bateriových systémů na výstavě budou prezentovány vysoce výkonné solární panely, inovativní hybridní fotovoltaické střídače a regulátory spotřeby energie. Vůbec poprvé zde bude představena nová generace fotovoltaických střídačů HD-Wave od izraelské společnosti SolarEdge. Tento střídač letos získal hlavní cenu na prestižním veletrhu Intersolar 2016 v Mnichově.

Na výstavu se můžete přihlásit online (vstup zdarma)

Na konferenci se můžete přihlásit online (zpoplatněný vstup)