Členové a příznivci CZEPHO se sešli na Pustevnách

27.9.2014, 22:20

Letní slavnost pro přátele a členy CZEPHO se uskutečnila 4. září na Pustevnách v Beskydech. Více než čtyřiceti účastníkům neformálního setkání a příznivcům české fotovoltaiky se naskytla vzácná příležitost k neformálním diskusím a mnoha osobním setkáním.

Prvním bodem programu byla exkurze diagnostické a zkušební laboratoře významného výrobce solárních panelů společnosti Solartec v Rožnově pod Radhoštěm.  Po akreditované laboratoři účastníky provedl odchodní ředitel společnosti Ing. Martin Hnídek, který také se svými spolupracovníky zodpověděl zájemcům jejich velmi odborné dotazy.

Po exkurzi se přítomní přesunuli na Pustevny, kde se v rámci doprovodného programu konal závod ve sjezdu na koloběžkách. Tato disciplína zcela zjevně oslovila drtivou většinu přítomných. Závodníci se potom společně vrátili zpět lanovkou, kdy se mohli pokochat nezapomenutelným výhledem na okolní hřebeny Beskyd.

Soutěžící i další účastníky letní slavnosti na vrcholu oficiálně přivítali předseda představenstva asociace Ing. Jaromír Řehák a výkonná ředitelka CZEPHO Ing. Veronika Knoblochová. Následovalo posezení s tradiční valašskou cimbálovkou a grilováním, které se v podobě volné zábavy a v pravém slova smyslu neformálním setkání vyplněném debatami na vážná i méně vážná témata spojená se současnými problémy solárního sektoru v ČR protáhlo až do pozdních večerních hodin.

Účastníci letní slavnosti CZEPHO mezi sebou také uspořádali sbírku, jejíž výtěžek byl věnován na obnovu historického objektu nedaleké chaty Libušín, která letos na jaře vyhořela.

Děkujeme všem zúčastněným za přátelské setkání a těšíme se brzy na viděnou při podobné příležitosti.