Slovo na úvod

25.9.2014, 14:39

Vážení přátelé fotovoltaiky,

Rádi bychom Vám opět nabídli nové číslo našeho informačního newsletteru s aktualitami ze solárního sektoru doma i ve světě.

Hlavní téma těchto dní se, bohužel, od minulého vydání nijak nezměnilo. Je jím stále náš boj o podobu nového energetického zákona a související legislativy, která ovlivňuje fungování sluneční energetiky v naší zemi.

Chci Vás ujistit, že v zájmu rozvoje solárního sektoru, stability podnikatelského prostředí v ČR a ochrany Vašich investic, děláme vše, co je v našich silách. Zda to bude stačit, se ukáže již velmi brzy. Potěšující správou je, že se nám daří pro podporu našeho úsilí získávat postupně další a další spojence a to včetně těch, s kterými bychom si jen docela nedávno dokázali představit spolupráci jen velmi obtížně.

Pomoci, a to velmi podstatně, ovšem může každý z Vás. Budete-li se obracet osobně na Vámi zvolené zákonodárce se svými/našimi připomínkami k projednávaným zákonům, bude to mít zcela jistě velký efekt, pravděpodobně mnohem větší, než si možná dovedete představit. Aktuální možnost nabízí třeba probíhající připomínkové řízení k Státní energetické koncepci.

Jak si můžete v našem newsletteru přečíst, navzdory výše jmenovaným bezesporu vážným starostem nezapomínáme ani na vzdělávací aktivity a další akce pro naše členy a příznivce. Věřím, že se brzy osobně setkám při nějaké podobné příležitosti s většinou z Vás.

Těším se tedy na viděnou a děkuji za Vaši dosavadní podporu

Ing. Veronika Knoblochová, výkonná ředitelka CZEPHO