Slovo na úvod

19.5.2014, 14:27

Vážení přátelé fotovoltaiky,

naše asociace funguje jako hlavní reprezentant českého solárního sektoru doma i v Evropě již od roku 2009. Za tuto dobu se nám bezesporu podařilo prosadit celou řadu kroků na obranu sektoru a ve prospěch všech, kdo se na jeho rozvoji a fungování podílejí.

Aktuálními cíly jsou pro nás ochrana před dalšími připravovanými zásahy do FVE projektů, prosazení osvobození výrobců, kteří si sami spotřebovávají svou elektřinu od poplatků na podporu OZE, zmírnění dopadů recyklační legislativy, odstraňování byrokratické zátěže pro provozovatele FVE a nastartování nového systému podpory fotovoltaiky. Samozřejmostí je také podpora všech právních kroků vlastníků slunečních elektráren proti „rdousícím“ dopadům legislativních změn a dalších kroků státu a jeho institucí. Úspěšně také pokračuje naše spolupráce se spřízněnými organizacemi jak na domácí tak na evropské půdě.

Jak dalece úspěšní budeme, závisí hlavně a především na míře Vaší podpory. Pokud Vám není osud české fotovoltaiky lhostejný a chcete-li nám pomoci, nejvhodnější cestou, jakou můžete zvolit, je rozšíření našich řad. Česká fotovoltaická průmyslová asociace je tu i pro Vás a hodlá se brát i za Vaše zájmy. Věřím proto, že se s mnohými z Vás brzy setkám na některé z našich mnoha akcí.

Těším se tedy na viděnou a děkuji za Vaši dosavadní podporu

Ing. Veronika Knoblochová, výkonná ředitelka CZEPHO