Pomáháme: Solární asociace dodala bezplatně roušky a respirátory

31.3.2020, 00:00

Solární asociace se zapojila do pomoci skupinám obyvatel nejvíce ohroženým koronavirem. Ve spolupráci s provozovateli solárních elektráren v Česku jsme zkoordinovali nákup roušek a respirátorů, které putovaly do nemocnic a pečovatelských domů pro seniory. Další dobročinnou aktivitou Solární asociace je příspěvek na obědy pro zdravotníky a hasiče.

Do boje proti pandemii se formou finančního příspěvku zapojili největší  investoři z oboru fotovoltaiky, mezi které patří investiční skupina Jufa, Decci, Energy21, Photon Energy, Easywatt a Divalia.

Vážíme si práce a nasazení záchranných složek, které neúnavně pracují na záchraně životů i bez potřebných ochranných pomůcek. Naším darem chceme přispět k ochraně nejvíce ohrožených skupin obyvatel, proto věnujeme desítky tisíc roušek a respirátorů především menším nemocnicím a pečovatelským domům pro seniory. Děkujeme našim členům za rychlou odezvu a poskytnutí prostředků na nákup ochranných pomůcek,” uvádí k pomoci Veronika Šilhová, výkonná ředitelka Solární asociace.

“Distribuce roušek a respirátorů byla zahájena o uplynulém víkendu. Vedle ochranných pomůcek také podpoříme projekt zajištění obědů pro zdravotníky a hasiče. Solární asociace bude v koordinované pomoci i nadále pokračovat, zaměřit se chceme kromě získávání a distribuci ochranných pomůcek také na podporu výzkumných projektů pro boj s koronavirem, ” dodává Jan Krčmář, předseda představenstva Solární asociace.

Pomoc Solární asociace koordinuje také s asociací pro akumulaci AKU-BAT a Svazem moderní energetiky. Zástupci těchto profesních organizací pomáhají s logistikou nebo zajištěním kontaktů pro cílová místa dodávek respirátorů.