Slovo na úvod

15.4.2014, 17:22

Vážení členové a přátelé Czepho,

vstupujeme, doufejme, do slunečnějšího období roku s nadějí, že nadcházející měsíce budou příznivější pro solární sektor i pokud jde o legislativní změny a přístup státních či regulačních orgánů.

V asociaci se pro to snažíme i nadále dělat maximum. Aktuálními cíly jsou pro nás například prosazení osvobození výrobců, kteří si sami spotřebovávají svou elektřinu od poplatků na podporu OZE, zmírnění dopadů recyklační legislativy, odstraňování byrokratické zátěže pro provozovatele FVE a nastartování nového systému podpory fotovoltaiky prostřednictvím net-meteringu. Samozřejmostí je také podpora všech právních kroků vlastníků slunečních elektráren proti „rdousícím“ dopadům legislativních změn a dalších kroků státu a jeho institucí. Úspěšně také pokračuje naše spolupráce se spřízněnými organizacemi jak na domácí tak na evropské půdě.

Novinky chystáme také v neposlední řadě také v oblasti ochrany investic do fotovoltaiky. Nejen o nich ale o všech dalších aktivitách, plánech, úspěších či naopak neúspěších si budeme moci brzy otevřeně pohovořit na blížící se valné hromadě naší asociace, na kterou Vás srdečně zvu.

Těším se tedy na viděnou a děkuji za Vaši dosavadní podporu

Ing. Veronika Knoblochová, výkonná ředitelka CZEPHO