Čtvrtá největší solární elektrárna v Česku změnila vlastníka

8.11.2017, 11:00

Jeden z největších českých solárních parků změnil svého vlastníka. Od letošního listopadu se stala majitelem fotovoltaické elektrárny Brno Tuřany s instalovaným výkonem téměř 22 megawattů (MW) česká investiční skupina Jufa.

Nový vlastník se opírá o transparentní strukturu dvou investorů, kterými jsou Jan Chrenko a Jiří Fast. Akvizici solárního parku stojícího u brněnského letiště řídil za investiční skupinu první ze jmenovaných. „Nákup jedné z největších českých solárních elektráren posunul investiční skupinu Jufa na třetí místo v rámci žebříčku majitelů fotovoltaických elektráren v Česku. Uspěli jsme v konkurenci tvořené deseti dalšími zájemci, mezi kterými byly i zahraniční infrastrukturální fondy, a to především díky transparentní vlastnické struktuře a našim zkušenostem s akvizicemi solárních elektráren,“ hodnotí nákup Jan Chrenko, spoluvlastník investiční skupiny JUFA.

Fotovoltaická elektrárna Brno Tuřany, čtvrtý největší solární park v Česku, se skládá ze tří částí, které provozují společnosti BS Park I. s.r.o., BS Park II. s.r.o. a BS Park III. s.r.o. Celkový instalovaný výkon elektrárny je téměř 22 MW. Elektrárna se skládá z 90 tisíc kusů panelů a byla uvedena do provozu v letech 2009 a 2010.

Investiční skupina Jufa je českou investiční skupinou, která patří mezi nejrychleji rostoucí vlastníky solárních elektráren v České republice. Její hlavní činností je energetika – zejména obnovitelné zdroje energie se zaměřením na fotovoltaické elektrárny. Po více než deseti letech působení v oboru těží ze zkušeností s developmentem, výstavbou, optimalizací výroby a akvizicí projektů v oblasti využití solární energie. Do skupiny Jufa v současné době spadá 20 solárních elektráren o celkovém výkonu 52 MW.

Investiční skupina Jufa se v nedávné době stala i jedním ze zlatých partnerů Solární asociace.