Na fotovoltaiku s akumulací lze získat až 150.000 korun

19.9.2017, 14:43

Solární asociaci se ve spolupráci s dalšími zájmovými svazy znovu podařilo prosadit zlepšení podmínek pro fotovoltaiku. Od začátku září mohou české domácnosti žádat o podporu na větší střešní elektrárny s využitelným ziskem přes 4000 kWh/rok doplněné o akumulaci elektřiny.

Příspěvek v podprogramu C.3.7 činí celých 150.000 korun. To by mělo motivovat ke zlepšení energetické soběstačnosti rodiny s vyšší spotřebou energie. Podporu budou moci využít i ti, kdo si v minulosti instalovali méně výkonný systém a chtěli by jej vylepšit. Podmínkou je v tomto případě zvýšení využitelnosti takto získané energie v domě o pětinu.

V oblasti podpory fotovoltaiky patří mezi nejoblíbenější systémy s akumulací do teplé vody. Rozšíření podpory na větší solární systémy by mohlo motivovat domácnosti s větší spotřebou elektřiny k přechodu na částečné pokrývání spotřeby pomocí výroby energie ze slunce.

Možnost získat podporu pro střešní solární elektrárny běží v rámci programu Nová zelená úsporám téměř rok. Do začátku jara letošního roku podpořil program více než šest stovek nových instalací. Do konce roku 2017 by počet nových fotovoltaických elektráren mohl vzrůst až na několik tisíc nových instalací.